Speaker corner de Cinco Días

Home / Konferentziak / Speaker corner de Cinco Días


HIZKUNTZA OFICIALA GAZTELERA – 4. PABILOIA, C-31 KORRIDOREA

Speaker Corner de Cinco Días
Datuen eguneraketa data 2018/05/29
Eguna
Gustokoenak

2018 MAIATZA 28

10:00 - 11:30
4.0 Automatizazioa.
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Moderatzailea: Marc Ollé - Gerente - Asociación española de robótica y automatización - AER
Sergio Martin - Local Business Unit Manager Robotics, Spain - ABB
Toni Ruiz - VP - INFAIMON GROUP
Daniel Cavero - Sales Support Team Manager - KUKA IBÉRIA
Jordi Pelegrí - Sales Development Manager Spain & Portugal - UNIVERSAL ROBOTS
Francisco Rosa - Senior Service Consultant Spain & Portugal - PILZ
Sarrera laburra: Industria-automatizatzearen aro berria. Marc Ollé Industria-balioa industria-robotikan. Sergio Martin Ikuspen artifiziala, 4.0 industriko ezinbesteko pieza. Toni Ruiz Konektaturiko robotak eta etorkizuneko fabrika. Daniel Cavero La seguridad en la rob&oGehiago irakurri
11:35 - 12:50
Robótica, la oportunidad de preparar el futuro - Casos de éxito industriales
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Moderatzailea: Jon Agirre Ibarbia - Miembro BoD euRobotics - Tecnalia
Enrique Gil y Guillermo Martín - - Grupo DGH
ITP aero -
Ion Arrieta - - Grupo Maser
Enrique Sierra. (pendiente de confirmación) - - ASTI-Air Liquide
Merkatu-joerak, Joera sozioekonomikoak zein teknologikoak: hastapenak. Jon Agirre Ibarbia FroFish - Robotic cell for automated cutting frozen fish. Enrique Gil y Guillermo Martín Tool Room automation. CROMATEK - Chromed parts inspection automation. Ion Arrieta GASBOT &ndashGehiago irakurri
13:00 - 13:10
SOLIDWORKS Digital Engineering Edition, 4.0 industriarako pentsatua
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Sergi Frutos - SALES MANAGER - Cimworks
13:20 - 13:30
Tres soluciones que convertirán a tu empresa en I4.0
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Lidia Márquez Castro - Gerente de Cuentas - Minsait by Indra
13:40 - 13:50
MLSA: Mantentze Laguntzarako Sistema Aurreratua
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Pablo Ayala - CEO - Innovae
13:50 - 14:00
De las Máquinas Inteligentes a Industry4: Nuevas oportunidades de negocio para fabricantes de máquinas
Pabellón 4 - pasillo C-31
Xavier Cardeña - Iberia Manager - HMS Industrial Networks
14:00 - 14:10
Picking-aren filosofia berria
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Igor Umerez - Director - Pick To Light systems SL
14:20 - 14:30
Industrial cybersecurity approaches to manufacturing
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Pedro García - Head of Presales - Kaspersky
15:30 - 15:40
OdinS: 4.0 Jauzirako zure aliatua
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Andrés Navarro - Marketing and Sales Coordinator - Odin
15:50 - 16:00
RPS CAM
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Joan Carles Libori - RPS Channel Manager - Ibermática
16:10 - 16:20
Eraldatze Digitalaren Joerak eta Kasu Arrakastatsuak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Josune Egurrola - Partner  Account Management Zona Norte - Vodafone
16:30 - 16:40
Basque Digital Innovation Hub
Pabellón 4 - pasillo C-31
Amaia Martínez - Strategic Initiatives - SPRI
16:50 - 17:00
IoT Mantentze Prediktiborako eta Serbitizazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Javier Fernández - CEO & CO-FOUNDER - KUNAK TECHNOLOGIES, S.L
17:10 - 17:20
MES LEGATO SISTEMA: 4.0 Industriaren bizkarrezurra
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Dario Cesena - CEO - Geprom

2018 MAIATZA 29

10:00 - 10:10
MOTION CONTROL, TOTAL CONTROL
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
David Peribañez - PRODUCT MANAGER/FIELD ENGINER MANAGER - Mecanica moderna / Trio Motion
10:20 - 10:30
Industria Interneterako Partner teknologikoa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Aitor Lejarzegi - Responsable IoT industrial - Sarenet
10:40 - 10:50
GRUPO AyS INGENIERIA 4.0
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose Julian Martínez - GERENTE - ANALISIS y SIMULACION SL
11:00 - 11:10
Smart project Management
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Iñaki Aguirreolea - RPS Product Manager - Ibermática
11:20 - 11:30
Automatizatze/Fabrikatze Malgua
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Eduard Xucla Cervera - Gerente Producción Sistemas - Dominion
11:40 - 11:50
Laser bidez ebakitzeko sistema adimenduna
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jaume Fuster - Director Comercial - TCI Cutting
12:00 - 12:10
Heldutasun digitala gurpil gainean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Oihana Mendizabal Aguete - Digital Transformation Manager - Xabet
12:20 - 12:30
Ziber-segurtasuna
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Alfonso Encina - Product Manager de Seguridad - Euskaltel
12:40 - 12:50
Bezero-esperientzia, enpresaren hazkundearen oinarri
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Lorena Collado - BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER - Arin innovation
13:00 - 13:10
Ciberseguridad Industrial: Tu red OT no está aislada
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Victor Mateos - Channel & Business Development Manager - Vordis, partner de Vodafone
13:20 - 13:30
OEE hobetzea, motaren araberako mantentze-sistemak erabilita
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Francisco Arellano - Area Sales Manager - National Instruments Spain
13:40 - 13:50
Tamaina handiko 3D inprimatzea JCR-rekin: erabil litezkeen benetako adibideak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ángel Llavero - CEO - GRUPO SICNOVA
13:50 - 14:00
4.0 industriarako tamaina handiko fabrikazio gehigarria termoplastiko teknikoekin
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Francisco Bárcenas - I+D+i - CNC-BARCENAS-BELLON, S.L.
14:00 - 14:30
Fabrikatze hibridoa: Mekanizatua eta fabrikazio gehigarria
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Bruno Romero - Application Engineer Iberia - HP 3D Printing
14:40 - 15:00
SPRI-Enpresa Digitala - Machine learning en Industria 4.0: de mito a realidad
Pabellón 4 - pasillo C-31
Itziar Landa Torres - INVESTIGADOR SENIOR - Tecnalia
15:30 - 15:40
Matrailezur-distoniarako ziztada pertsonalizaturako gida
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ainhoa Lete - Diseñador Biomedico - Mizar Additive
15:50 - 16:00
¿Qué es lo próximo en fabricación industrial?
Pabellón 4 - pasillo C-31
Iñigo Rodríguez - Director de Industria - Getronics, partner IFS
16:10 - 16:20
AZPIPRODUKTUEN APROBETXAMENDUA 3D INPRIMAKETAN (FDM)
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Rafael García-Etxabe - Investigador - GAIKER-IK4
16:30 - 16:40
Fabrikazio gehigarriaren integrazioa XXI. mendeko ekoizpenean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Pere Bofill - Key Account Manager - RIC.3D
16:50 - 17:00
3D inprimatzea metalean - Teknologia eta Fabrikazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jon Martínez - Responsable Técnico - Samylabs
17:10 - 17:20
Misil-garapenerako fabrikazio gehigarria
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
David Del Fresno - Additive Manufacturing Specialist - Integral 3D Printing

2018 MAIATZA 30

10:20 - 10:30
Quick Facts about ExOne
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Eduard Meier - Regional Sales Manager - ExOne
10:40 - 10:50
OPTIMUS 3D
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Fernando Oharriz - CEO - Optimus 3D
11:00 - 11:10
Fabrikazio gehigarriaren errealitatea Espainian
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ignacio Garrido - Sales Manager - COMHER S.L
11:20 - 11:30
3D eskaner bidezko online zein offline kalitate-kontrola
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Miguel Boix - Especialista en digitalización 3D - GRUPO SICNOVA
11:40 - 11:50
Diseinu Sortzailea (Optimizazio Topologikoa) Solid Edge ST10-ekin
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Blas Molero - Dpto. Ingeniería Industrial - PIXEL SISTEMAS, S.L
12:00 - 12:10
Materialise, 25 urte baino gehiago berritzen eta mundu hobearen alde lanean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Martín Sáez - Sales Manager - MATERIALISE NV
12:20 - 12:30
3D inprimagailuak Ekoizpen-sailetarako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Roger Sabaté - Project Manager - 3DZ
12:40 - 12:50
DRY P Cabinet - hauts metalikoen biltegiratzea fabrikazio gehigarrirako atmosfera babeslean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Francisco Completo - Offer Deployer - Air Liquide
13:00 - 13:10
Solitium eta 3D industria-digitalizazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose María Ferrandiz - Director de fabricación aditiva - SOLITIUM
13:20 - 13:30
FABRIKAZIO GEHIGARRIRAKO INDUSTRIA KONPONBIDEAK
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Tobias Noack - Ingeniero de aplicaciones en fabricación aditiva - TRUMPF
13:40 - 13:50
Sky One - Full metal 3D printer
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ilya Bongard - Sales Manager - Smart Motor Devices
14:00 - 14:30
3D Printing: fabrikazio-industriaren digitalizazioa desblokeatzen
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Monica Colomé - Marketing Manager Iberia - HP 3D Printing
14:35 - 14:45
Ayudas públicas para la financiación de proyectos de I+D+i
Pabellón 4 - pasillo C-31
Luis Maeso - Asesor Especializado - CDTI
15:30 - 15:40
Metala zuzenean askatzeko teknologien garapena: Ikerketa-kasuak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Alfredo Suarez - Responsable del Ámbito Estratégico Fabricación Aditiva - TECNALIA
15:50 - 16:00
3D Inprimaketaren aplikazioa Osasunaren munduan
BEC
Koldo Artola - Responsable de Domotek - Domotek
16:10 - 16:20
3D inprimaketaren konponbideak 4.0 industriarako
BEC
Iñigo del Teso - Responsable de Soporte - International Technology 3D Printers
16:30 - 16:40
Fabrikazio gehigarriaren industrializazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ricardo Casasola - Desarrollo de Negocio - Fundación Prodintec
16:50 - 17:00
Elelsi Engineering Service "ZURE BAZKIDE ESTRATEGIKOA"
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ibon Lizuain - Dtor. Operaciones - Elelsi

2018 MAIATZA 31

10:00 - 11:15
Diputación Foral de Bizkaia - Bizkaiko Foru Aldundia
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
11:20 - 11:30
BigData eta eraldaketa Digitala
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Iñigo González - Responsable Go To Market Empresa - Euskaltel
11:40 - 11:50
MAKINA ETA PROZESU ADIMENDUNAK EZAGUERAREN ETA DATUEN INTEGRAZIOAREN BIDEZ
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Javier Arzamendi - Subdirector de Tecnología - IK4-Tekniker
12:00 - 12:10
IoTren konponbideak makinen eta ekoizpen-gelaxken monitorizaziorako eta mantentzerako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Eduardo Manzano - IoT Solution Manager - Dominion
12:20 - 12:40
Ziber-segurtasuna 4.0 Industrian
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Carlos Sánchez - DIRECTOR DE ÁREA DE CIBERSEGURIDAD - ITS
12:40 - 12:50
IoTren Joerak eta Kasu Arrakastatsuak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ainhoa Perez - Responsable IOT Zona Norte - VODAFONE
13:00 - 13:10
Programa de ayudas para implementar la Ciberseguridad Industrial
Pabellón 4 - pasillo C-31
Iñaki Suárez - Responsable de Sociedad de la Información - SPRI
13:20 - 13:30
ERP SAP adimenduna
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Javier Garnica - Account Executive - SAP
13:40 - 13:50
Micore, Produkzio Adimena Etorkizuneko Lantegietan
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Iñigo Navarro - Director Técnico - Elara Ingenieros
14:00 - 14:10
Produktibitatearen digitalizazio- eta neurketa-proiektua denbora errealean sektore metalurgiko-mekanikoan
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jorge Fuster - Director Comercial - Ingenieros de Calidad y Producción SL (Doeet)
14:20 - 14:30
Robot mugikorrak: ekoizpen pertsonalizatuan joko-aldaketa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose Baena - Regional Marketing Manager - OMRON
15:30 - 15:40
Konektaturiko objektuen eta mantentzerako adimen artifizialaren ekarpenak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Arnaud Legrand - Spain country manager - CARL Software
15:50 - 16:00
Balioa sortzen Beckhoff-ekin. PCan oinarrituriko kontrola 4.0 Industriarako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Luis Manuel Martínez - Delegado Área Norte - Beckhoff Automation, S.A.
16:10 - 16:20
Ikuspen artifizialeko teknologiak 4.0 Industrian
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
David Torres - CEO - BCNVISION
16:30 - 16:40
Industria 3.1416
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jorge Castañón - Automation Unit Manager - BEZZIER
16:50 - 17:00
TruConnect: Trumpf-en konponbidea 4.0 Industriarako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Adriana Menjón - Responsable TruConnect España y Portugal - TRUMPF MAQUINARIA, S.A.
17:10 - 17:20
Digitalizatu hornigai-katea
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Alfredo Echevarría - Director de Segment Marketing UPS España y Portugal - UPS

2018 EKAINA 01

10:00 - 10:10
MES SISTEMA BELAUNALDI BERRIA: Machine Learning-erantz eta Prediktiboetarantz
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Diego Sáez de Eguilaz - Socio-Director - MESbook
OEE ezinbesteko baldintza, baina ez nahikoa: Kostuak, Giza Baliabideak, Inbentarioa, Planifikatzailea... Gehiago irakurri
10:20 - 10:30
MovilGmao: zure prozesuak eraldatzen ditu, zure informazioa kontrolatzen du. Dena zure esku-ahurrean.
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Luis Jesús Rodríguez - Director técnico - Nueva Gestión Informática
10:40 - 10:50
HAIMER - Ready for industry 4.0
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
José María Sandes Villalta - Gerente - Haimer Spain S.L.
11:00 - 11:10
Digital twin Producto
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Aitor Guerra - Consultor RPS Internacional - Ibermática
11:20 - 11:30
Eraginkortasun Energetikoa eta Big Data
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Andoni Santiago - Ingeniero Energético - DOMINION
11:40 - 11:50
IoTren Joerak eta Kasu Arrakastatsuak
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ainhoa Perez - Responsable IOT Zona Norte - VODAFONE
12:00 - 12:10
Eraldaketa digital aplikatua xafla-sektorean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Javier Román - Product Manager - LANTEK
12:20 - 12:30
Trasformación Digital. Casos prácticos de digitalización documental: Metaposta
Pabellón 4 - pasillo C-31
Asier Orio - Responsable comercial - METAPOSTA
12:40 - 12:50
Cinco errores en Industria 4.0
Pabellón 4 - pasillo C-31
Eduardo Inchaurza - Senior manager - Minsait by Indra
13:00 - 13:10
Kontaktu bidezko digitalizazioa
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Daniel Bezares - Product Manager CMM 2D, 3D - Tecnimetal
13:20 - 13:40
SMART, tu nuevo programa EUREKA en FABRICACIÓN AVANZADA
Pabellón 4 - pasillo C-31
Aritz Arteche - Programme Coordinator - SMART EUREKA CLUSTER
13:30 - 13:40
Tecnologías emergentes en la Industria
Pabellón 4 - pasillo C-31
Emilio Blanque Martinez - Innovation Consultant - Visyon
13:40 - 13:50
Edge Computer MICArekin informazioa konektatzen
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Miquel Sanchis - Solution Marketing Leader Harting - Kolbi
14:00 - 14:10
IO-Link konponbideak 4.0 Industriarako
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jesús Vizoso - SYSTEM SALES - MURRELEKTRONIK SPAIN S.L.U.
14:20 - 14:30
The Digital Transformation of Used Machinery Trading
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose Mª García - Area Manager Northern Spain - GINDUMAC GmbH
14:40 - 14:50
Holografia Konoskopikoan oinarrituriko ikuspen artifizialeko konponbideen belaunaldi berriaren jaiotza
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Jose María Gallego - DIRECTOR GENERAL - CIN ADVANCED SYSTEMS S.L.
15:00 - 15:10
Zure enpresaren informazio guztia, klik bakarrean
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Ramón Martín - CEO - GES-EMER
15:20 - 15:30
Energia kontsumoaren kudeaketa onena, erosketatik erabilerara
4. Pabiloia, C-31 Korridorea
Guillermo Domínguez - Director Técnico - Ceiber